assitej

Cílem organizace je pomáhat rozvoji divadla pro děti a mládež - výměnou zkušeností, pořádáním studijních zájezdů skupin i jednotlivců, pořádáním zájezdů divadelních kolektivů do zahraničí.

Více informací

Vítejte na stránkách Českého střediska ASSITEJ

 

 

Organizace Assitej byla založena v roce 1965. Československé středisko bylo jejím členem od počátku. Po vzniku samostatné České republiky bylo zaregistrováno české středisko.
 

Cílem organizace je pomáhat rozvoji divadla pro děti a mládež - výměnou zkušeností, pořádáním studijních zájezdů skupin i jednotlivců, pořádáním zájezdů divadelních kolektivů do zahraničí. Organizace má podporovat a prezentovat všechny aktivity a projekty směřující ke prospěchu divadla pro děti a mládež. Asociace je otevřená všem zájemcům z oblasti divadelní tvorby pro děti a mládež, bez rozdílu národnosti, původu, rasy a politického uspořádání země.
 

Vrcholných orgánem ASSITEJ je Kongres, který se koná každé dva roky. Organizace je řízena 21 člennou exekutivou, která si ze svého středu volí výkonné Byro složené z předsedy organizace, 3 místopředsedů, pokladníka a generálního tajemníka.
 

Činnost Českého střediska ASSITEJ je zajišťována výborem střediska, který pracuje ve složení: 

D. Bednáriková (předsedkyně),  P. Hašek, L. Horký, A. Hrnečková, J. Hulák, V. Hulec, B. Látalová, Z. Mikotová, J. Provazník, T. Sochová, Z. Vojtíšková

Novinky z ASSITEJ

V první den festivalu KUK zve Studio DAMÚZA o. p . s. všechny zájemce z řad odborné veřejnosti na seminář zaměřený na problematiku divadla pro nejmenší. Koná se v pátek 1. 12. 2017 v 17.00 v holešovickém Studiu ALTA.

Více informací
20.11.2017

Dne 19.9.2017 se v Institutu umění - Divadelním ústavu (Celetná 17, Praha 1), konala Valná hromada ASSITEJ

Více informací
23.10.2017

Pozvánka pro všechny, kteří se zajímají o divadlo pro děti a mládež, na Valnou hromadu Českého střediska ASSITEJ, jež se uskuteční v úterý 19.9.2017 od 15:30 hod. v Malém sále Institutu umění-Divadelního ústavu (Praha 1, Celetná 17)

Více informací
9.9.2017

Další aktuality