Přihláška za člena ASSITEJ EN

Mezinárodní asociace divadel pro děti a mládež

International Association of Theatre for Children and Young People Association

Association Internationale du Theatre pour l´Enfance et la Jeunesse

Divadla v ČR slaví Světový den divadla pro děti a mládež 2006

Přehled divadel, souborů a kulturních zařízení, které se na výzvu Českého střediska ASSITEJ – uvedením představení pro děti – hlásí k oslavě Světového dne divadla pro děti a mládež 2006
Soupis přihlášených k 15.3.2006

12.3.2006
Městské divadlo Zlín – Dětský karneval

16.3.2006
Městské divadlo Zlín – „Popelka“ (hraje Slezské divadlo Opava)

17.3.2006
Kulturní, vzdělávací a informační centrum v Třebíči – „Špatně vyučený kouzelník“
(hraje divadelní soubor AMPULKA z Třebíče v Klubu mládeže
Hájek v Třebíči-KVIZ)
KD Klubka Praha 4 – „Bubenická show“ – výchovný koncert

18.3.2006
Divadlo S + H – „Hurvínkův popletený víkend“ (ve 14,00 a 16,00)
DKO s.r.o. Jihlava – „O čaroději Matlafouskovi“ – hraje Divadelní společnost Okýnko
KZ Valašského Meziříčí – „Tři zlaté vlasy Děda Vševěda“ (Liduščino divadlo)
KS Průhon – „Pohádky z proutěného koše“ (Divadélko Glans)

19.3.2006
Národní divadlo – A. Dvořák: „Čert a Káča“ (v 11,00 v budově ND)
Říše loutek – „Pohádka o potrhlé koze Róze“
Dětská opera Praha – „Malý Mozart“ (v Divadle Kolowrat v 17,00)
Divadlo S + H – „Hurvínkův popletený víkend“ (ve 14,00 a 16,00)
Divadlo Minor – „Kabaret Tlukot a bubnování aneb Veliké putování (v 15,00)
Dům kultury Trutnov – „O Palečkovi“ (Malé divadlo Praha v kinu Vesmír v 15,00)
Městské divadlo Zlín – „Malá Čarodějnice“ (hraje Divadlo Petra Bezruče)

20.3. 2006
Slovácké divadlo Uherské Hradiště – I. Peřinová: „Pohádka do dlaně“
Divadlo v Dlouhé – T. Pratchett: „Soudné sestry“
Divadlo Rokoko – „Rychlé šípy 2 – Sněhová mise“ (ve 14,30)
Malé divadélko Praha (Novákovi) – I. Peřinová: „Branka zamčená na knoflík“
(v Trutnově)
Divadlo Příbram – H.Ch. Andersen: „Sněhová královna“
Pidivadlo – Gulliver (v 9,30)
Divadlo Šumperk – W.D.Home-M.G.Sauvajon: „Kachna na pomerančích“ (10,30)
Žižkovské divadlo Járy Cimrmana – D-Generace (představení 5. ročníku Divadla
konzervatoře)
Horácké divadlo Jihlava – „Šíleně smutná princezna“ (v 9,30)
Středočeské divadlo Kladno/Divadlo Lampion – „Bleděmodrý Petr“ v 9,00
Městské divadlo Zlín – A. Goldflam: „Tajemství Viléma Storitze“
Kulturní centrum Zahrada – „Princ Bajaja“ (Divadlo Koráb)
KD Klubka Praha 4 – „Ham ham aneb Velký hlad já mám“ (hraje Divadlo v pytlíčku)
Divadlo AHA – „Trampoty Brouka Pytlíka (v KD Gong v 10,00), „Strašidlo Bublifuk“ (V KD Gong v 15,00)
KZ Valašského Meziříčí – „Cesta kolem světa za 80 minut“ (Divadlo Pohádka Praha)
Dům kultury Trutnov – „Zahrada (Branka zamčená na knoflík)“ (Malé divadélko
Praha v kinu Vesmír v 8,30 a 10,00)
Naivní divadlo Liberec – „Janek a fazole“ (v Divadle v Novém Jičíně)
Bazilika o.ps. – „Staré pověsti české“ (Studio dell´arte v Solnici)
Divadlo „M“ Duchcov – M. Křepelková: „Čert to nemá nikdy lehké“
Divadlo Bez opony – Jiří A. Svoboda: „Palečkovy příhody“ (v Branickém divadle)
Městské kulturní středisko Havířov – „Preclíková chaloupka“ (v 10,00 v loutkovém
sále KD P. Bezruče v Havířově)

21.3. 2006
Divadlo S + H – „Hurvínkův popletený víkend“ (v 10,00)
Dům kultury Trutnov – „S loutkami až ke hvězdám“ (Zemanovo dřevěné divadlo
v kinu Vesmír v 8,30 a 10,00)

22.3. 2006
Divadlo S + H – „Hurvínkův popletený víkend“ (v 10,00)
Kulturní centrum „12“ v Praze 4 – „Brouhádka“ (Pohybové divadlo 22)

23.3. 2006
Moravské divadlo Olomouc – W. Shakespeare: „Romeo a Julie“ (v 10,00)
KC Domeček v Praze 9 – J. Trnka: „Zahrada“ (hraje Malé divadélko Praha)
v 9,00 a 10,30
Divadlo „M“ Duchcov – M. Křepelková: „Čert to nemá nikdy lehké“

25.3.2006
Kulturní centrum „12“ v Praze 4 – „Kdo zachrání princeznu“ (Liduščino divadlo)

26.3. 2006
Divadelní studio D3 – „Ženich pro čertici“ v Divadle Husovka v Karlových Varech

Festival
Přehlídka ke Světovému dni divadla pro děti a mládež 19.-22.3.2006
(pořádáná Divadelním ústavem/ASSITEJ za spolupořadatelství hlavního města Prahy, Klubu Mlejn a Sdružení pro tvořivou dramatiku)

19.3.2005 v Klubu Mlejn
14,00 Červená Karkulka a Perníková chaloupka (studenti Janáčkovy
konzervatoře Ostrava)
15,00 O Zlém a lakomém Mbitangolo (Divadlo Tuku Tiko)

20.3.2005 v Divadle v Celetné
9,30 Robinson (Divadlo Líšeň)
14,00 Kytice (Divadlo Polárka Brno)
19:30 Jánošík (Divadlo Polárka Brno)

21.3.2005 v Divadle v Celetné
9,30 Kouzelník Tom Kiks (VDN JAMU Brno)
14,00 Půda plná pohádek (Divadlo Alfa Plzeň)
19,30 Groteska (De Facto Mimo Jihlava)

22.3.2005 v Klubu Mlejn
10,30 Čerokí (Divadlo Dagmar Karlovy Vary)

 

Celkem:
Světový den divadla pro děti a mládež 2006 bude slaven a připomínán v 16 městech ČR – 44 divadel a souborů sehraje celkem 58 představení.