Přehled divadel, souborů a kulturních zařízení
Přehled divadel, souborů a kulturních zařízení, které se na výzvu Českého střediska ASSITEJ – uvedením představení pro děti – hlásí k oslavě Světového dne divadla pro děti a mládež 2004
Soupis přihlášených k 20.3.2004
17.3.
Divadlo Xaver, Praha –„O Kašpárkovi“ (v 10,00 v MŠ Koloděje)
18.3.
Teátr V. Marčíka – „Zlatovláska“ (Chrudim – malá scéna)
19.3.
C.K.Solnice, České Budějovice – „Rocky“ (Buchty a loutky)
Divadlo loutek Ostrava – „Hérakles“
KZ Valašské Meziříčí – „Ostatečném Jankovi“ (Divadlo Mrak , Havlíčkův Brod)
+ slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže na počest Světového dne divadla
pro děti a mládež „Prosím, nakresli pohádku“
20.3.
Městské divadlo Zlín – O. Dvořák: „Bajaja“ (Dům kultury Ostrava)
Divadlo v Dlouhé – T.Pratchett „Soudné sestry“
Kulturní, vzdělávací a informační centrum Třebíč – „Jaro s kamarády“ (Soubor
Kamarádi, Brno)
Divadlo Piškot Liberec – „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“ (pro děti z Jedličkova
ústavu)
Divadlo Nablízko Praha – „Zahrada“ (ve 14,00 a v 17,00)
Slovácké divadlo Uherské Hradiště – H. Ch.Andersen: „Červené střevíčky“ (10,00)
Divadlo Minor Praha – „Lovci mamutů“ (v 15,00 a v 18,00)
Dům kultury Trutnov – „Pletené pohádky“ (hraje soubor Čmukaři)
Říše loutek – „Pták Ohnivák a liška Ryška“ (ve 14,00 a v 16,00 hod.)
Pidivadlo (scéna Vyšší odborné školy herecké) – „Veselín a Popleta“
Kulturní centrum Zahrada, Praha 4 –
„Divadelní putování za pohádkou aneb Kdo zahlédne Smolíčka?“ (10,00)
„Červená Karkulka“ (uvádí Divadlo Času v 15,00)
„Malý princ“ (Dismanův rozhlasový dětský soubor v 17,00)
Buchty a loutky Praha – „Tři malá prasátka“ (v KC „12“ – KD Labe, Praha 4)
Městské kulturní středisko Havířov – “Hurá, jaro je tady ! aneb Velikonoce jsou za
dveřmi“ (hraje divadlo Androméda z Prahy)
Divadlo J.K.Tyla Plzeň – P. Zelenka „Příběhy obyčejného šílenství“
Národní divadla Praha – A. Jirásek: „Lucerna“ (ve 14,00 a v 19,00 hod.)
Horácké divadlo Jihlava – J.Karafiát: „Broučci“ (2 x)
Tradiční loutkové divadlo Zvoneček – „Zvířátka a loupežníci (ve 14,00 a v 15,30
v Kulturním centru Novodvorská)
- Říčařová a F. Vítek – „Piškanderdula“ (v Dětském diagnostickém ústavu v Hradci
Králové)
Malé divadélko Praha-Novákovi –„O červené Karkulce“ (V Divadélku Tramtárie)
Divadlo Kruh Havířov –„Třeboňská pohádka“ (v Divadle Kruh)
Divadlo M Duchcov – „O princezně Haničce“
DKO Jihlava –„ Černokněžník trpaslíkem“
Divadlo Lampion Kladno – „Začarovaný vůl“ (v 15,00 hod.)
Jiskra, Praha Kobylisy – „Princezna a drak“ (hraje soubor Vysmáto)
KZ města Pelhřimov –„O zvědavém slůněti aneb Jak sloni k chobotu přišli
(v Městském divadle v Pelhřimově hraje Studio dell´arte)
Divadlo Minaret Praha –„Myšáci jsou rošťáci!“ (v 15,00 v Redutě)
21.3.2004
Studio Ypsilon – „Tři mušketýři jdou aneb Přicházejí báječní páni“
Divadlo loutek Ostrava – K.J.Erben: „Tři zlaté vlasy děda Vševěda“
Divadlo Radar – Otevírání (soutěž dětských divadelní, recitačních a loutkářských
kolektivů (ve 14,00 )
„Čertovské pohádky“ (soubor Ty-já-tr v 16,00)
Teátr V. Marčíka – „Zlatovláska“ (Brno Líšeň – Dělňák)
Divadlo Miriam Praha – J.Vladislav: „Pohádka za tři facky“ (Divadelní společnost
Petrklíč)
Divadlo Minaret Praha – „O chaloupce z perníku“ (od 15,00 v Redutě)
22.3.2004
Horácké divadlo Jihlava – „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“ (2 x)
Divadlo M Duchcov – „O hloupé Nanynce“
Přehlídka ke Světovému dni divadla pro děti a mládež (18.-21.3.2004)
Pořádá Divadelní ústav/České středisko ASSITEJ, Hlavní město Praha, Sdružení pro tvořivou dramatiku a Klub Mlejn
18. 3. 2004 v Divadle v Celetné
9,30 Naivní divadlo Liberec – Iva Peřinová: „Kolíbá se velryba“
13,30 Naivní divadlo Liberec – „…a jiný Bedřich…“
19,00 Divadlo Alfa Plzeň – I. Peřinová: „Jeminkote, Psohlavci“
- 3. 2004v Divadle v Celetné
9,00 a 10,30 Divadlo Bořivoj Praha – Karel Novák: „O Palečkovi aneb Máma, táta
a já“
19,00 Střípek Plzeň – „Kouzelnej mlejn aneb Co se mele pod peřinou“
20. 3. 2004 ve Veletržním paláci
14,30 Hrajeme si v galerii aneb Galerie jako jeviště : „Tajemství lodního kufru
v Divadle Rokoko
15,00 Divadlo Rokoko – Jaroslav Foglar: „ Rychlé šípy 2 – Sněhová mise“
21. 3. 2004 v Klubu Mlejn
14,00 ZUŠ Na Střezině Hradec Králové – Josef Štefan Kubín: „Čertova nevěsta“
15,00 Divadlo Drak Hradec Králové – Jan Václav Renč: „Perníková chaloupka“
16,30 Divadlo Dagmar Karlovy Vary – Ruyard Kipling, James Thurber: „Bajky aneb
Jak přežít na širém moři“
17,30 Dětský divadelní soubor Koukej! LDO ZUŠ Klecany, pobočka Odolena Voda
– Brian Jacques: „Justýna a upíři“
18,15 Eva Ichová a Monika Moravčíková – „Přednáška o výchově k mravnosti
svěřených lidských bytostí“
19,00 Buchty a loutky ve filmu: „Chcípáci“
20,00 Divadlo Dagmar Karlovy Vary – „Král William – Drama synů a dcer“
FESTIVAL DIVADEL 2004
CVČ Lužánky + CVČ Labyrint s Ateliérem dramatické výchovy Difa JAMU Brno, za finanční podpory
Magistrátu města Brna a Ministerstva kultury ČR.
pořádá na počest Světového dne divadla pro děti a mládež ve dnech 16. -20.3.2004
Městské a okresní kolo Dětské scény 04´ – soutěžní přehlídky dětských divadelních, loutkářských a recitačních kolektivů
16.3.2004
9.00 – 10.00 DS Myšák: „Tři sestry“
10.30 – 11.05 Tercie Gymnázia J.G.Mendela: „The lost property office,
King of Boonland, The Bank „
17.3.2004
9.00 – 9.30 DDS Pirko –1.oddíl: „Barevný koníček“
10.15 – 10.30 DK Spec.školy pro sluchově postižené: „Veselé kroužkovky“
11.00 – 11.15 DK DDM „Domeček“: „Bačkorky, výš!“
18.3.2004
9.30 – 10.00 DS ZŠ Rousínov: „Boty rychloběžky“
10.15 – 10.35 ZUŠ Fr: Jílka: „O bílé kočičí princezně“
10.45 – 11.00 ZŠ Kotlářská: „O dvanácti měsíčkách“
11.10 – 11.15 Gymnázium Líšeň: „Autobus“
19.3.2004
9.00 – 10.00 ZŠ Pavlovská: „Čarodějův učeň“
10.30 – 10.45 Kindoši z Pavlindy: „Jak Žanek s Mařkó čórovali pernikové hajm“
11.00 – 11.30 HAXNA: „Pozornost k narozeninám“
11.45 – 12.05 DDS při SMZŠ Rozmarýnová: „Šingebis a Kabibonoka“
20.3.2004
9.00 – 9.20 HD Pomněnka: „Co se děje v mraveništi“
9.45 – 10.30 HD Pomněnka: „Sedmero krkavců“
10.45 – 11.30 Studio RACEK: „Lakomá Barka“
12.30 – 13.30 Miňonka ZŠ Ostrovačice: „Trosečníci“
14.00 – 14.45 DDS Brnkadla-Kubíci: „Narnie“
16.15 – 16.45 závěr Festivalu divadel – vyhlášení postupujících
Pojďte s námi do pohádky
– zábavné odpoledne s pohádkami, soutěžemi a karnevalem pro děti a jejich rodiče
pořádá VOŠ Herecká a Kino Morava v sobotu 20.3.2004 (14.00-18.30)
14.00 „Oheň na hoře“ (hrají studenti II. ročníku VOŠH v kině Morava)
Dále soutěže inspirované pohádkami, výstava kostýmů z pohádkových
inscenací VOŠH, promítání českých pohádek, taneční rej se soutěží o
nejlepší taneční kreaci a o nejlepší masku aj.
Krajská přehlídka divadel hrajících pro děti (20.-21.3.2004)
Pořádá Městské divadlo Český Krumlov
sobota 20. březen
10.00 zahájení přehlídky
Vladimír Čort: „O líných strašidlech (DS J.K.Tyl JČE České Budějovice)
14.00 Pavel Šrut: „Tulácké pohádky“ (Divadlo Na Vyhlídce Tábor)
16.30 „O strašení, vaření a vdávání“ (DS HEČ při DK Milevsko)
(volně na motivy pohádky Strach má velké oči)
neděle 21. březen
10.00 Jiří Čapoun: „Strakatá komedie“ (Spolek divadelních ochotníků
DOBŘEVÁMTAK Kaplice)
14.00 Jan Makarius: „Strašidýlko“ (Divadelní klub Českokrumlovská scéna)
MINITEATRO (17.-25.4.2003)
Přehlídka malých zájezdových divadle s představeními pro děti a mládež
Pořádá Divadlo „KRUH“ Havířov, Městské kulturní středisko Havířov a Umělecký svaz „ARTES“ Praha – na počest Světového dne divadla pro děti a mládež
17.4. 15,00 Uvítání hostů – Rej pohádkových bytostí, vodnická kapela
(Divadélko Xaver, Praha)
18.4. 15,00 „Vo hloupým Honzoj a hubaté Marýně“ (Divadélko Xaver,
Praha)
19.4. 9,00 a 10,30 a 16,00
„Nebojsa“ (Todivadlo, Nový Jičín)
20.4. 9,00 a 10,30 a 16,00
„Kolotoč v Africe“ (Divadlo „Malé (h)ry“, Brno)
21.4. 9,00 a 10,30 a 16,00
„Námořnická pohádka“ (Divadlo „Mrak“, Havlíčkův Brod)
22.4. 9,00 a 10,30 a 16,00
„Loupežník a princezna Anka“ (Divadlo Androméda, Praha)
23.4. 9,00 a 10,30 a 16,00
„O princezně Mlsalce“ (Divadýlko z pytlíčku, Pardubice)
24.4. 15,00 „Trampoty krále Bumbáce“ (Bobo divadlo, Jihlava)
25.4. 15,00 „Trampoty krále Bumbáce“ (Bobo divadlo, Jihlava)
V rámci divadelní dílny zahraje i host ze Slovenska
19.4. 9,15 a 10,45 „Bramborové divadlo“ (Bábkové divadlo Na rázcestí)