Přihláška za člena ASSITEJ EN

Mezinárodní asociace divadel pro děti a mládež

International Association of Theatre for Children and Young People Association

Association Internationale du Theatre pour l´Enfance et la Jeunesse

Seznam festivalů a souborů

Seznam festivalů pořádáných na počest Světového dne divadla pro děti a mládež 2002

Praha 20.-23.3.2002
Přehlídka pořádaná Divadelním ústavem/ASSITEJ, hlavním městem Prahou a Divadelní fakultou Akademie múzických umění

Praha, 20.3.2002
Den otevřených dveří pro pohádku v Pidivadle
Pidivadlo /školní scéna Vyšší odborné školy herecké/

Brno-Lužánky, 19.-24.3.2002
Festival divadel, Centrum volného času

Ostrava, 5.-9.3.2002 V. přehlídka školních divadel Ostravy a okolí pořádaná 5. – 9.3.2002 (mezi jiným i na oslavu Světového dne divadla pro děti a mládež, organizovaného dne 20.3.2002 ASSITEJ)

Seznam souborů, které se uvedením představení pro děti a mládež hlásí k oslavě Světového dne divadla pro děti a mládež dne 20.3.2002

17.3. Těšínské divadlo – Sněhurka /v 15:00 v Pardubicích/

18.3. Těšínské divadlo – Sněhurka /v 8:30 a v 10:45 v Pardubicích/

19.3. Východočeské divadlo Pardubice – Martin Fahrner, Petr Ulrych: Kouzelné střevíčky /10:00 hod./

20.3.
Horácké divadlo Jihlava – Jaroslav Vrchlický: Noc na Karlštejně /17:00 hod./
Naivní divadlo Liberec – William Shakespeare: Bouře
Divadlo Spejbla a Hurvínka – Martin Klásek: Hurvínek a zrcadlo /10:00 hod./
Divadlo Oskara Nedbala Tábor – Jiří Bártek: Enšpígl /hostuje Alfa Plzeň v 8:30 a 10:30 hod.
Divadlo Skelet – Pavel Trávníček na motivy Boženy Němcové: Popelka /10:00/
Divadlo Šumperk, s.r.o. – Jaroslav Vrchlický: Noc na Karlštejně /10:00 hod./
Městské divadlo Brno – Ladislav Stroupežnický: Naši furianti
Městské divadlo Mladá Boleslav – Luděk Jiřík: Stvoření světa /hostuje Divadlo Minaret Praha od 18:00 hod./
Divadlo Pod Palmovkou – P. de Beaumarchais: Figarova svatba /19:00/
Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí – Mokrá říše /Mladá scéna Ústí nad Labem/
Divadlo Lampion Kladno – Marie Míková: Nekonečná jízda
Divadlo Husa na provázku – Rostislav Pospíšil: Krakonoš a trpaslíci /10:00 hod./
Městské divadlo Zlín – Josef Čapek: O pejskovi a kočičce /10:00 hod./
Městské divadlo Zlín – William Shakespeare: Zimní pohádka /19:00 hod./
Jihočeské divadlo – Svěcení jara a Čarodějná láska /19:00 hod./
Divadlo Akcent Praha – Čtvero ročních období /Agentura dětem v 9:00 a 10:30 hod./
Divadlo Akcent Praha – Těžký život dobrodruha /Divadelní spolek KUPLET ve 20:00/
Slovácké divadlo Uherské Hradiště – Dlouhý, Široký a Bystrozraký /10:00 hod./
Těšínské divadlo – Sněhurka /v 10:30 a ve 14:30 ve Zlíně/
Divadlo M, Duchcov – Marie Petrovská: Čarodějnická pohádka
Středočeské divadlo Kladno – J.K.Tyl: Strakonický dudák /v 9:30 hod./
Mezinárodní institut loutkářského umění – H.CH. Andersen: Malá mořská víla /Na Můstku 3, Praha 1/
Gymnázium Nad Štolou – Ze života zvířat /Divadlo Minaret v 17:30 hod./
Dividlo Ostrava – J. Neruda: Jednou na nádraží /Speciální ZŠ Ostrava-Hrabová/
Dividlo Ostrava – J. Trnka: Zahrada /dopoledne v Klubu Atlantik./
Dividlo Ostrava – H.CH. Andersen: Sněhová královna /večer/

21.3.
Jihočeské divadlo – Tmavomodrý svět aneb Večer Jaroslava Ježka
Městské divadlo Zlín – Sněhurka
Divadlo Minaret – Tři veselá prasátka /v Klubu Lávka v 10:00 hod./
Divadélko na nitce – Hledá se Micimaus /ZŠ Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou/
Maňáskové divadlo Teplice – Naše zahrádka /v Domě dětí a mládeže v 17:00 hod./

22.3.
Divadlo AHA ! – S. Mrožek: Tancovačka / v Divadle v Celetné ve 22:30 hod./
Dividlo Ostrava – Kašpaři /v Klubu Atlantik/

23.3. Divadlo Rokoko – W. Shakespeare: Romeo a Julie /14:00 hod./

24.3.
Umělecká scéna Říše loutek – Kašpárek v pekle /ve 14:00 a 16:00 hod./
Městské divadlo Karlovy Vary – Sluha a tři mušketýři /Divadlo rozmanitostí Most/
Dům kultury Trutnov – Růženka a Kopřivěnka