Mezinárodní asociace divadel pro děti a mládež

International Association of Theatre for Children and Young People Association

Association Internationale du Theatre pour l´Enfance et la Jeunesse

ASSITEJ

Divadla a soubory

Přehled divadel, souborů a kulturních zařízení, které se na výzvu Českého střediska ASSITEJ – uvedením představení pro děti – hlásí k oslavě Světového dne divadla pro děti a mládež 2003

16.3.2003
Středočeské divadlo v Kladně –
“Pinocchiova dobrodružství” (od 15:00 hod.) – k tomuto svátku speciálně připravené představení spojené s exkurzí, při které budou děti mít možnost prohlédnout si zákulisí, provozní prostory a jeviště
17.3.2003
Divadelní studio D 3 Karlovy Vary –
“Mor (Boccacciovské variace)” – v 19:30 hod. na scéně Divadla HUSOVKA Městského divadla v Karlových Varech
19.3.2003
KD Trutnov
“Růženka a Kopřivěnka” (hraje Hudební divadlo dětem Hradec Králové) 2x
Divadlo Radar –
Ch. Hampton: “Nebezpečné vztahy” (hraje DDS Ty-já-tr v 19:30 hod.)
20.3. 2003
Divadlo Spejbla a Hurvínka –
M. Klásek a D. Kirschnerová: “Hurvínek už zase zlobí” (v Divadle S+H od 10:00 hod.)
KZ Labe, Praha 4 – Modřany
“Moudrý Ezop a ti druzí” (Divadelní soubor Poetik v 9:00 a v 10:30 hod. )
Severomoravské divadlo Šumperk –
“Hrátky s čertem” ( v 9:00 hod.)
Jihočeské divadlo –
W. Shakespeare: “Večer tříkrálový” (v 10:00 hod.)
Teátr Víti Marčíka –
představení pro školy (v Konicích na Moravě)
KD Trutnov
“Růženka a Kopřivěnka” (Hudební divadlo dětem Hradec Králové) 4x
KC Zahrada
“Příliš velké srdce” (Dismanův rozhlasový dětský soubor v 18:00 hod.)
Divadlo Miriam –
J. Vladislav: “Pohádka za tři facky” (Soubor Petrklíč v 10:00 hod.)
Divadelní společnost Vavřinec –
“Vyprávění o věrné lásce Radůze a Mahuleny” (v ZUŠ Pod Klikovkou, Praha 5 od 19:30 hod.)
Pidivadlo –
“Míša Kulička” (od 9:30 hod.),
“Vláček plný pohádek” (od 16:00 hod.)
Kulturní agentura Žlutice –
“O kolotoči a ztraceném sluníčku” (Karlovarské hudební divadlo)
Divadlo DISK –
L. Dvorský: “Poklad baby Mračenice” (od 10:00 hod.)
Naivní divadlo Liberec –
“Taškařice” (v Olomouci),
“Alibaba a čtyřicet loupežníků” (v Liberci)
Městské kulturní středisko Třebíč –
“Dopleta v pekle” (Divadlo Albatros Praha)
Kulturní klub Duha v Prostějově –
“O kalifu Čápovi” (Divaadlo Elf)
OK dům Gong –
A. Svobodová: “Devět životů” (Divadlo AHA! v 10:00 hod.)
M. Pokorný: “Kdo je nejhloupější” (Divadlo AHA! ve 14:00 hod.)
B. Vian, P.H.Cami, J. Borna: “Kabaret Vian Cami” (Divadlo v Dlouhé

od 19:30 hod.)

Malé divadlo České Budějovice –
“O pejskovi a kočičce” (v 8:30 a 10:00 hod. v Malém div.)
– “O čarodějnici Dzonokwe” (v ZŠ Boršov)
Loutkové divadlo Radost Brno –
“Slůně aneb Proč mají sloni dlouhé choboty”(v 8:30 a 10:30)
Divadlo Minaret –
“Skřítci v údolí” (v 9:45 hod. v Masarykově ZŠ, Praha 9)
Divadlo F.X.Šaldy Liberec –
“O společném domě” (na scéně Malého divadla)
Dům kultury Vítkovice, a.s. –
“Pojďte s námi do pohádky” (Pražský komorní balet) 2 x
Východočeské divadlo Pardubice –
“Popelka” (2 dopolední představení na Komorní scéně Anežky České)
Komorní scéna Aréna Ostrava –
“Obsluhoval jsem anglického krále”
Divadlo Minor Praha –
“Mukaši, mukaši aneb Bylo nebylo v Japonsku” v 9:30 hod.
“Modrá ponorka” ve 14:00 hod.
Divadlo Lampion Kladno –
“Ukradený měsíc” (na scéně Divadla Mladá Boleslav) 2 x
Divadlo “M” Duchcov –
“O mlsném Matesovi a princezně Terezce”
Městské kulturní středisko Havířov –
“Pohádky z Krakonošovy zahrádky” (Divadlo Kruh)
Západočeské divadlo Cheb –
“O chaloupce z perníku”
Městské divadlo Zlín –
“Neználkovy příhody” (hraje Těšínské divadlo v 10:30 a ve 14:00)
Institut loutkářství Praha –
“Cats in Prague” (v 15:00 v Divadle Na Můstku)
Dividlo Ostrava 
“Postel” (autorské představení oddílu Bráškové Dividla)
“Jak jsem potkal pštrosa” (oddíl “A” Dividla)
Středisko dramatické výchovy/ Brno-Lužánky – Centrum volného času
Muzikálový soubor ZŠ Svážná – “Laura” (od 9:00)
DDS při ZŠ Hroznová – “Živá voda” (10:00)
DDS Lesánek – “Ferdova školka” (10:45)
ŠD ZŠ Pastviny – ” Paní Liška” (11:00)
DS Hopla – “Dobytí severního pólu” (16:30)
DS Útulek č. 33 – “Na chvíli” (18:00)
DS Dekor – “Blondýna a brunet u moře” (19:15)
21.3.2003
Kulturní centrum Domeček –
“Povídání o sluníčku” (Loutkové divadlo Matěje Kopeckého)
KZ Valašské Meziříčí –
“Kocour v botách” (Slezské divadlo v Opavě)
Městské divadlo Zlín –
“Pojďte s námi do pohádky” (Pražský komorní balet v 10:00)
Divadlo Radar –
D. Fischerová: “Hodina mezi psem a vlkem” (DDS Ty-já-tr v 19:30)
KZ Valašské Meziříčí –
“Kocour v botách” (Slezské divadlo v Opavě)
23.3.2003
KD Trutnov –
“Jak Tonda léčil rohatou princeznu Safiru” (Divadélko Andromeda Praha)
Divadlo Radar –
L. Horký: “Pohádková detektivka aneb To jsem z toho jelen” (hraje DDS Ty-já-tr v 16:00)
20.-22.3.2003 Přehlídka ke Světovému dni divadla pro děti a mládež
Přehlídku pořádá Divadelní ústav/České středisko ASSITEJ, Sdružení pro tvořivou dramatiku, Spolek Tydlidum a Klub Mlejn
20.3.2003 – v Divadle v Celetné (Praha 1, Celetná 17)
“Epochální výlet pana Broučka do XV. století” (hraje Divadlo v Dlouhé od 10:00 hod.)
“Strašidla a krásné panny aneb vyprávění čtvrté” (hraje Divadlo Dagmar v 15:00 hod.)
“Don Giovanni aneb Commedia dell´arte (Studio dell´ arte v 19:30)
21.3.2003 – v Klubu Mlejn (Praha 13, Kovářova 1615/4)
“Útěk do Egypta přes Království české! (Divadlo Dagmar v 10:30 a v 19:00)
22.3.2003 – Klubu Mlejn (Praha 13, Kovářova 1615/4)
“O zvědavém slůněti aneb Jak sloni k chobotu přišli” (Studio dell´arte České Budějovice ve 14:00)
“O statečném vojáčkovi a malé tanečnici” (Divadlo VYSMÁTO Praha 15:00)
“Naslouchej” (HOP-HOP ZUŠ Ostrov nad Ohří v 16:30)
“O lakomé Barce” (ZUŠ Chlumec nad Cidlinou v 17:30)
“Naša Divá Bára” (ZUŠ Uherské Hradiště v 18:00)
“Život je hroch” (Emanuel Frynta a PĚT MYŠŮ z Ty-já-tru Praha v 19:00)
“Josef Golem” (ToDivadlo Nový Jičín ve 20:00)
24. – 28. 3. 2003 Přehlídka školních divadel Ostravy a okolí
DDM v Ostravě – Mariánských Horách, Klub ATLANTIK Ostrava, a prostory Janáčkovy konzervatoře Ostrava, Divadlo loutek Ostrava

Tato přehlídka poskytuje možnost veřejného vystoupení v profesionálních podmínkách těm divadelním tvarům, které vznikají na školách Ostravy a okolí, ať už jako součást výuky, či mimoškolní aktivity. Součástí této přehlídky je dále vystoupení jednotlivých souborů na dětských odděleních v Nemocnici Ostrava, Lázních Klimkovice, ústavech pro děti a podobně. K přehlídce patří i odborné rozborové semináře, tvůrčí dílny a soutěžní výstava výtvarných prací na téma “Divadlo a já”, Při přehlídce bude odehráno celkem 20 představení.

Přehlídka je organizována O.S. DIVIDLO a ODV DDM Ostrava u příležitosti Světového dne divadla pro děti a mládež.

Celkově se oslavy Světového dne divadla pro děti a mládež zúčastnilo:
76 souborů z 23 měst celkem 98 představeními