Mezinárodní asociace divadel pro děti a mládež

International Association of Theatre for Children and Young People Association

Association Internationale du Theatre pour l´Enfance et la Jeunesse

ASSITEJ

Přehled divadel, souborů a kulturních zařízení, které se na výzvu Českého střediska ASSITEJ – uvedením představení pro děti – hlásí k oslavě Světového dne divadla pro děti a mládež 2005

15.3.2005
Horácké divadlo Jihlava – „Kráska a zvíře“ (v 17:00 na

16.3.2005
Moravské divadlo Olomouc – „Skapinova šibalství (v 10:00)

17.3.2005
Městské divadlo Zlín – „Budulínek“
Moravské divadlo Olomouc – „O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku“
Naivní divadlo – „O ztraceném blesku“ (8:45 a 10:30 v rámci 3. ročníku Veletrhu
dětské knihy v Liberci)

18.3.2005
KZ Valašské Meziříčí – „O kouzelné kuličce“ (hraje Kejklířské divadlo České
Budějovice)
Slovácké divadlo Uherské Hradiště – „Pohádka do dlaně“
Naivní divadlo – „O ztraceném blesku“ (8:45 a 10:30 v rámci 3. ročníku Veletrhu
dětské knihy v Liberci)

19.3.2005
Divadlo Lampion – „O perníkové chaloupce“ (v 16:30 v KD Klubka, Praha 4)
Malé divadlo (loutkohra Jihočeského divadla) – „Tři prasátka“ (v 17:00)
KZ Valašské Meziříčí – „Kouzelné křesadlo“ (Liduščino divadlo Roztoky)
Horácké divadlo Jihlava „O perníkové chaloupce aneb Jenom jako“ (v 9:00 a 10:30)
Dům kultury Ostrava – „Loupežník Rumcajs“ (hraje Docela velké divadlo Litvínov)
Kulturní zařízení města Pelhřimov – „O pejskovi a kočičce“ (Pohádkové divadlo Julie
Jurištové v Městském divadle v Pelhřimově) 

20.3. 2005
Městské divadlo Zlín – „Budulínek“ (ve 14:30)
Středočeské divadlo Kladno – „Sluha dvou pánů“
Divadlo Radost Brno – „Broučci aneb Ze života svatojánků“
Slovácké divadlo Uherské Hradiště – „Rychlé šípy“
Říše loutek – „Pták Ohnivák a liška Ryška“
Východočeské divadlo Pardubice – „Princezna se zlatou hvězdou na čele“
Divadlo S+H – „Mlsný Hurvínek“
Malé divadélko Praha (manželé Novákovi) – „O statečné princezně Máně“ (v 15:00
v KD Říčany)
Divadlo Minaret – „Stvoření světa“ – (ve 14:30 v Divadle v Táboře)
Divadlo „Kruh“ – „Pohádková země“ (ve Velkých Heralticích)
AHA – „Kde přespávají pohádky“ (v 15:00 v Divadle Gong, Praha 9)
Divadelní spolek Libice nad Cydlinou – „Pasáček vepřů“ (v Poděbradech)
Dům kultury města Ostravy – „Ferda mravenec“ (v 15:00 hraje Těšínské divadlo)
Pidivadlo – „O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku“ (v 15:00)
„Ferda v cizích službách“ (v Městském Tylově divadle v Kutné Hoře)
Divadlo Na Kopečku Jihlava – „Pejsek a kočička“ (ve 14:00 hraje Divadlo Julie
Jurištové)
KD Trutnov – „Medvídek Ťupínek“ (hraje Divadlo Matěje Kopeckého od 15:00
v kině Vesmír)
Divadlo bez opony – „Rozpustilé pohádky“ (od 15:00 v Divadle Akcent)
Divadlo „M“ Duchcov – „O princezně Haničce“ ( od 14:00 v Městském divadle
v Bílině)
Divadelní studio D 3 Karlovy Vary – „Ženich pro čertici“ (v Divadle Husovka
v Karlových Varech)
Divadelní studio „V“ – „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“ (od 15:00)
Modřanský biograf – „Jak šlo vejce na vandr“ (Divadelní společnost KOŇMO)

21.3. 2005

Horácké divadlo Jihlava „O perníkové chaloupce aneb Jenom jako“ (v 9:00 a 10:30)
Naivní divadlo Liberec – „Otesánek“
KD Trutnov – „Vyprávění starého stromu“ (hraje Divadlo Matěje Kopeckého od 8:30
a 10:00 v kině Vesmír)
Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Třebíč – „Povídání o pejskovi a kočičce“
(hraje Divadlo Julie Jurištové v 8:30 a 10:15 v Národním domě v Třebíči)
Divadlo „M“ Duchcov – „Čert to nemá nikdy lehké“ (v ZŠ Hostomice)

22.3. 2005
Těšínské divadlo – „Kouzelná lampa Alladinova“ (v Městském divadle Zlín)
Městské divadlo Zlín – „O třech prasátkách“
KC 12 – „Hurá, jaro je tady aneb Velikonoce za dveřmi“ (hraje Divadélko Androméda
v 9:00 a v 10:30)
Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Třebíč – „Povídání o pejskovi a kočičce“
(hraje Divadlo Julie Jurištové v 8:30 a 10:15 v Národním domě v Třebíči)

23.3. 2005
KC 12 – „Pomlázka se čepejří“ (v 9:00 účinkuje soubor Poetik)

24.3. 2005
Divadlo Xaver – „O Kašpárkovi“

26.3. 2005
Horácké divadlo Jihlava „Na skle malované“ 

Přehlídky

Přehlídka ke Světovému dni divadla pro děti a mládež 19.-22.3.2005

19.3.2005 15:00 Čtyřlístek (Divadlo Minor)
15:00 Tři malá prasátka (Buchty a loutky v KC Kaštan)
15:00 Astrid Lindgrenová: Bratři Lví srdce (Divadlo Rokoko)

20.3.2005 v Klubu Mlejn
14:00 J. Štrbová: Kohout šáh – kohout padišáh – kohout chán – a tak
dál… (ZUŠ Děčín)
14:30 M. Solce: Malé noční příběhy (Teatro Matita)
15:30 J. Štrbová: Kohout šáh – kohout padišáh – kohout chán – a tak
dál… (ZUŠ Děčín)
16:00 M. Solce: Malé noční příběhy (Teatro Matita)
17:30 K. Poláček: Jak jsme se koupali (ZUŠ Hlučín)
18:00 Edisóni (Divadlo T.E.J.P.)
19:30 V poli mnoho bylin stojí (Divadlo Dagmar Karlovy Vary)

21.3.2005 v  Divadle v Celetné
10:00 ABECEDA aneb Co se zdálo Alence (Divadlo Neslyším)
14:00 D. Smečka: Alladinova kouzelná lampa (Divadlo Polárka Brno)

19:00 Jiří Jelínek a kolektiv: PARIS (Klicperovo divadlo a Divadlo DNO)

22.3.2005 v  Divadle v Celetné
10:00 M. Mašatová: Jak se hledají princezny (Divadlo Bořivoj Praha)
14:00 Princ a chuďas (Divadelní spolek Tyl)
19:00 J. B. Moliére: Jeho urozenost pan měšťák aneb Cirkus Moliére
(4. ročníku hudebně dramatického oddělení
Janáčkovy konzervatoře Ostrava)

Pestrobarevné divadlení v KC Zahrada ke Světovému dni divadla pro děti a mládež (Praha 4)
Dětská Divadelní Zahrada 9.4.2005

„První školní den“ – divadelní soubor Kašpárek při ZŠ Mazurská (od 14:30)
„My se draka nebojíme“ – dramatický obor ZUŠ Adolfa Výborského Modřany
(od 15:00)
„Šachový slabikář trochu jinak“ -divadelní soubor Kašpárek při ZŠ Mazurská
(od 16:00)
„Tichá domácnost“ – ZUŠ Prosek (od 16:30)
„Vodník“ – ZUŠ Křtinská (od 17:00)
“Bludný kruh“ – ZUŠ Prosek (od 17:30)
„Sny krále Balada“ (od 18:10 hrají Křupani)
„O uhranuté koze“ (od 19:00 hrají Křupani)
„Jarní vody“ – hra o lásce a zradě I.S.Turgeněva – v české premiéře uvádí divadlo DrMol (od 19:30)