Mezinárodní asociace divadel pro děti a mládež

International Association of Theatre for Children and Young People Association

Association Internationale du Theatre pour l´Enfance et la Jeunesse

ASSITEJ

Přehled divadel, souborů a kulturních zařízení

Přehled divadel, souborů a kulturních zařízení, které se na výzvu Českého střediska ASSITEJ – uvedením představení pro děti – hlásí k oslavě Světového dne divadla pro děti a mládež 2004

                         Soupis přihlášených k 20.3.2004

17.3.

Divadlo Xaver, Praha –„O Kašpárkovi“ (v 10,00 v MŠ Koloděje)

 

18.3.

Teátr V. Marčíka – „Zlatovláska“ (Chrudim – malá scéna)

19.3.

C.K.Solnice, České Budějovice – „Rocky“ (Buchty a loutky)

Divadlo loutek Ostrava – „Hérakles“

KZ Valašské Meziříčí – „Ostatečném Jankovi“ (Divadlo Mrak , Havlíčkův Brod)

                         + slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže na počest Světového dne divadla

                         pro děti a mládež „Prosím, nakresli pohádku“

20.3.

Městské divadlo Zlín – O. Dvořák: „Bajaja“ (Dům kultury Ostrava)

Divadlo v Dlouhé – T.Pratchett „Soudné sestry“

Kulturní, vzdělávací a informační centrum Třebíč – „Jaro s kamarády“ (Soubor

                         Kamarádi, Brno)

Divadlo Piškot Liberec – „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“ (pro děti z Jedličkova

                         ústavu)

Divadlo Nablízko Praha – „Zahrada“ (ve 14,00 a v 17,00)

Slovácké divadlo Uherské Hradiště – H. Ch.Andersen: „Červené střevíčky“ (10,00)

Divadlo Minor Praha – „Lovci mamutů“ (v 15,00 a v 18,00)

Dům kultury Trutnov – „Pletené pohádky“ (hraje soubor Čmukaři)

Říše loutek – „Pták Ohnivák a liška Ryška“ (ve 14,00 a v 16,00 hod.)

Pidivadlo (scéna Vyšší odborné školy herecké) – „Veselín a Popleta“

Kulturní centrum Zahrada, Praha 4 –

                         „Divadelní putování za pohádkou aneb Kdo zahlédne Smolíčka?“ (10,00)

                         „Červená Karkulka“ (uvádí Divadlo Času v 15,00)

                         „Malý princ“ (Dismanův rozhlasový dětský soubor v 17,00)

Buchty a loutky Praha – „Tři malá prasátka“ (v KC „12“ – KD Labe, Praha 4)

Městské kulturní středisko Havířov – “Hurá, jaro je tady ! aneb Velikonoce jsou za

                         dveřmi“ (hraje divadlo Androméda z Prahy)

Divadlo J.K.Tyla Plzeň – P. Zelenka „Příběhy obyčejného šílenství“

Národní divadla Praha – A. Jirásek: „Lucerna“ (ve 14,00 a v 19,00 hod.)

Horácké divadlo Jihlava – J.Karafiát: „Broučci“ (2 x)

Tradiční loutkové divadlo Zvoneček – „Zvířátka a loupežníci (ve 14,00 a v 15,30

                         v Kulturním centru Novodvorská)

  1. Říčařová a F. Vítek – „Piškanderdula“ (v Dětském diagnostickém ústavu v Hradci

                         Králové)

Malé divadélko Praha-Novákovi –„O červené Karkulce“ (V Divadélku Tramtárie)

Divadlo Kruh Havířov –„Třeboňská pohádka“ (v Divadle Kruh)

Divadlo M Duchcov – „O princezně Haničce“

DKO Jihlava –„ Černokněžník trpaslíkem“

Divadlo Lampion Kladno – „Začarovaný vůl“ (v 15,00 hod.)

Jiskra, Praha Kobylisy – „Princezna a drak“ (hraje soubor Vysmáto)

KZ města Pelhřimov –„O zvědavém slůněti aneb Jak sloni k chobotu přišli

                         (v Městském divadle v Pelhřimově hraje Studio dell´arte)

Divadlo Minaret Praha –„Myšáci jsou rošťáci!“ (v 15,00 v Redutě)

21.3.2004

Studio Ypsilon – „Tři mušketýři jdou aneb Přicházejí báječní páni“

Divadlo loutek Ostrava – K.J.Erben: „Tři zlaté vlasy děda Vševěda“

Divadlo Radar – Otevírání (soutěž dětských divadelní, recitačních a loutkářských

                        kolektivů (ve 14,00 )

                         „Čertovské pohádky“ (soubor Ty-já-tr v 16,00)

Teátr V. Marčíka – „Zlatovláska“ (Brno Líšeň – Dělňák)

Divadlo Miriam Praha – J.Vladislav: „Pohádka za tři facky“ (Divadelní společnost

                         Petrklíč)

Divadlo Minaret Praha – „O chaloupce z perníku“ (od 15,00 v Redutě)

22.3.2004

Horácké divadlo Jihlava – „Dlouhý, Široký a Bystrozraký“ (2 x)

Divadlo M Duchcov – „O hloupé Nanynce“

 

 

Přehlídka ke Světovému dni divadla pro děti a mládež (18.-21.3.2004)

Pořádá Divadelní ústav/České středisko ASSITEJ, Hlavní město Praha, Sdružení pro tvořivou dramatiku a Klub Mlejn

18. 3. 2004 v Divadle v Celetné

 9,30 Naivní divadlo Liberec – Iva Peřinová: „Kolíbá se velryba“

13,30 Naivní divadlo Liberec – „…a jiný Bedřich…“

19,00 Divadlo Alfa Plzeň – I. Peřinová: „Jeminkote, Psohlavci“

  1. 3. 2004v Divadle v Celetné

9,00 a 10,30 Divadlo Bořivoj Praha – Karel Novák: „O Palečkovi aneb Máma, táta

                         a já“

19,00 Střípek Plzeň – „Kouzelnej mlejn aneb Co se mele pod peřinou“

20. 3. 2004 ve Veletržním paláci

14,30 Hrajeme si v galerii aneb Galerie jako jeviště : „Tajemství lodního kufru

                         v Divadle Rokoko

15,00 Divadlo Rokoko – Jaroslav Foglar: „ Rychlé šípy 2 – Sněhová mise“

 

21. 3. 2004 v Klubu Mlejn

14,00 ZUŠ Na Střezině Hradec Králové – Josef Štefan Kubín: „Čertova nevěsta“

15,00 Divadlo Drak Hradec Králové – Jan Václav Renč: „Perníková chaloupka“

16,30 Divadlo Dagmar Karlovy Vary – Ruyard Kipling, James Thurber: „Bajky aneb

                         Jak přežít na širém moři“

17,30 Dětský divadelní soubor Koukej! LDO ZUŠ Klecany, pobočka Odolena Voda

                         –                        Brian Jacques: „Justýna a upíři“

18,15 Eva Ichová a Monika Moravčíková – „Přednáška o výchově k mravnosti

                         svěřených lidských bytostí“

19,00 Buchty a loutky ve filmu: „Chcípáci“

20,00 Divadlo Dagmar Karlovy Vary – „Král William – Drama synů a dcer“

 

 

 

FESTIVAL DIVADEL 2004

CVČ Lužánky + CVČ Labyrint s Ateliérem dramatické výchovy Difa JAMU Brno,      za finanční podpory

Magistrátu města Brna a Ministerstva kultury ČR.

pořádá na počest Světového dne divadla pro děti a mládež ve dnech 16. -20.3.2004

Městské a okresní kolo Dětské scény 04´ – soutěžní přehlídky dětských divadelních, loutkářských a recitačních kolektivů

 

16.3.2004

 9.00 – 10.00     DS Myšák: „Tři sestry“

10.30 – 11.05    Tercie Gymnázia J.G.Mendela: „The lost property office,

                         King of Boonland, The Bank „

 17.3.2004

 9.00 – 9.30       DDS Pirko –1.oddíl: „Barevný koníček“

10.15 – 10.30    DK Spec.školy pro sluchově postižené: „Veselé kroužkovky“

11.00 – 11.15    DK DDM „Domeček“: „Bačkorky, výš!“

18.3.2004

 9.30 – 10.00     DS ZŠ Rousínov: „Boty rychloběžky“

10.15 – 10.35    ZUŠ Fr: Jílka: „O bílé kočičí princezně“

10.45 – 11.00    ZŠ Kotlářská: „O dvanácti měsíčkách“

11.10 – 11.15    Gymnázium Líšeň: „Autobus“

19.3.2004

 9.00 – 10.00                        ZŠ Pavlovská: „Čarodějův učeň“

10.30 – 10.45                        Kindoši z Pavlindy: „Jak Žanek s Mařkó čórovali pernikové hajm“

11.00 – 11.30    HAXNA: „Pozornost k narozeninám“

11.45 – 12.05    DDS při SMZŠ Rozmarýnová: „Šingebis a Kabibonoka“

20.3.2004

 9.00 – 9.20       HD Pomněnka: „Co se děje v mraveništi“

 9.45 – 10.30     HD Pomněnka: „Sedmero krkavců“

10.45 – 11.30    Studio RACEK: „Lakomá Barka“

12.30 – 13.30    Miňonka ZŠ Ostrovačice: „Trosečníci“

14.00 – 14.45    DDS Brnkadla-Kubíci: „Narnie“

16.15 – 16.45    závěr Festivalu divadel – vyhlášení postupujících

                         Pojďte s námi do pohádky

– zábavné odpoledne s pohádkami, soutěžemi a karnevalem pro děti a jejich rodiče

pořádá VOŠ Herecká a Kino Morava v sobotu 20.3.2004 (14.00-18.30)

14.00                        „Oheň na hoře“ (hrají studenti II. ročníku VOŠH v kině Morava)

                         Dále soutěže inspirované pohádkami, výstava kostýmů z pohádkových

                         inscenací VOŠH, promítání českých pohádek, taneční rej se soutěží o

                         nejlepší taneční kreaci a o nejlepší masku aj.                   

Krajská přehlídka divadel hrajících pro děti (20.-21.3.2004)

Pořádá Městské divadlo Český Krumlov

 

sobota 20. březen

10.00 zahájení přehlídky          

                        Vladimír Čort: „O líných strašidlech (DS J.K.Tyl JČE České Budějovice)

14.00 Pavel Šrut: „Tulácké pohádky“ (Divadlo Na Vyhlídce Tábor)

16.30 „O strašení, vaření a vdávání“ (DS HEČ při DK Milevsko)

                         (volně na motivy pohádky Strach má velké oči)

neděle 21. březen

10.00 Jiří Čapoun: „Strakatá komedie“ (Spolek divadelních ochotníků

                        DOBŘEVÁMTAK Kaplice)

14.00 Jan Makarius: „Strašidýlko“ (Divadelní klub Českokrumlovská scéna)

MINITEATRO (17.-25.4.2003)

Přehlídka malých zájezdových divadle s představeními pro děti a mládež

Pořádá Divadlo „KRUH“ Havířov, Městské kulturní středisko Havířov a Umělecký svaz „ARTES“ Praha – na počest Světového dne divadla pro děti a mládež

17.4.                 15,00 Uvítání hostů – Rej pohádkových bytostí, vodnická kapela

                         (Divadélko Xaver, Praha)

18.4.                 15,00 „Vo hloupým Honzoj a hubaté Marýně“ (Divadélko Xaver,

                         Praha)

19.4.                 9,00 a 10,30 a 16,00

                         „Nebojsa“ (Todivadlo, Nový Jičín)

 

20.4.                 9,00 a 10,30 a 16,00

                         „Kolotoč v Africe“ (Divadlo „Malé (h)ry“, Brno)

 

21.4.                 9,00 a 10,30 a 16,00

                         „Námořnická pohádka“ (Divadlo „Mrak“, Havlíčkův Brod)

22.4.                 9,00 a 10,30 a 16,00

                         „Loupežník a princezna Anka“ (Divadlo Androméda, Praha)

23.4.                 9,00 a 10,30 a 16,00

                         „O princezně Mlsalce“ (Divadýlko z pytlíčku, Pardubice)

24.4.                 15,00 „Trampoty krále Bumbáce“ (Bobo divadlo, Jihlava)

25.4.                 15,00 „Trampoty krále Bumbáce“ (Bobo divadlo, Jihlava)

V rámci divadelní dílny zahraje i host ze Slovenska

19.4.                 9,15 a 10,45      „Bramborové divadlo“ (Bábkové divadlo Na rázcestí)